تبلیغات
باشگاه خبری فم بلاگ - در دیداری پس از ۲۸ سال عاشقانه‌های پدر و مادر شهید منتظری با پیکر جوانی که ذاکر اهل‌بیت(س) بود
 
باشگاه خبری فم بلاگ
جدیدترین اخبار هر روز در این وبلاگ
                                                        
درباره وبلاگ


مدیر وبلاگ : فردین هاشمی
نظرسنجی
بیشتر دوست دارید تو وبلاگ چه موضوعاتی قرار گیرد؟
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :


شهیدمنتظری افتخار مداحی برای اهل بیت(ع) را داشته است. یکی از مداحان جمع میان روضه‌هایش می‌گوید این شعر را خود شهید محمد منتظری سروده و در میان مداحی‌هایش خوانده است و آن را با صدای بلند می‌خواند: ذاکر و مداح تو‌ام ای پسر فاطمه(س).

شهید منتظری
امروز وعده دیدار است. دیدار پدر، مادر و هفت خواهر و برادر با پیکر مطهر شهید محمد منتظری که بعد از گذشت 28 سال به میان خانواده بازگشته است. ساعت10 صبح همه داخل معراج شهدا انتظار ورود خانواده شهید را می‌کشند.

* بیش از 30 تابوت شهید گمنام روی هم داخل سالن شهدای ستاد معراج شهدای تهران روی هم چیده شده است. هر کسی که از در وارد می‌شود بدون سوال ابتدا سراغ زیارت شهدای گمنامی می‌رود که قرار است همین روزها روی دستان یک ملت شهید پرور تشییع شوند.

* مادر شهید محمدرضا حق پناه قبل از همه به داخل سالن تشییع آمده، فرزند او که پسر عمه شهید تازه تفحص شده محمد منتظری است. 13 سال پیش پیکرش به وطن بازگشت و تشییع شد. او حالا بار دیگر به معراج شهدا آمده تا برادرزاده‌اش را زیارت کند.

* مادر، پدر، برادران و خواهران و برخی دیگر از بستگان شهید منتظری وارد سالن می‌شوند. صدای ذکر صلوات بلند است. یکی از بستگان شهید از همان ابتدا شروع به مرثیه خوانی به یاد اهل بیت عصمت و طهارت(ع) می‌کند و بعد ابیات ماندگار کجایید ای شهیدان خدایی... را با صدای گرمش آغاز می‌کند.

* مادر، قاب عکس فرزند شهیدش را در بغل گرفته است و به همراه همسرش با کمک پسران که آن‌ها را احاطه کرده‌اند دور تابوت شهید محمد منتظری را می‌گیرند.

* پیکر این شهید محمد منتظری با کارت شناسایی، کپی شناسنامه، نامه خانواده‌، لباس‌ها و بادگیر و برخی وسایل شخصی در جریان عملیات تفحص کشف شده است. و همه این وسایل به همراه پیکر در تابوت مقابل خانواده قرار گرفته است.

* اشک امانشان نمی‌دهد. وقتی با دیدن پیکر کفن پیچ شده‌ شهید بی قراریشان بیشتر می‌شود برادر کوچک شهید حجت الاسلام احمد منتظری با چشمان اشک آلود و با صدای بلند به همه یادآور می‌شود که فقط برای امام حسین(ع) گریه کنید و رو می‌کند به مداحی از همسایگان شهید که لحظه‌ای مرثیه سرایی شهیدان اسلام را قطع نمی‌کند و می‌گوید روضه امام حسین(ع) را بخوان. مداح با صدای بلند می‌گوید چه محرم خوبی را با شهید محمد منتظری آغاز می‌کنیم. به یاد شهدای کربلا... و مرثیه‌هایش را ادامه می‌دهد.

* گاهی برادر کوچک‌تر با آن عمامه سفید و جملات زیبایش میان‌داری می‌کرد و فرازهایی از زیارت عاشورا را در ادامه هنرنمایی‌های مداح می‌خواند. او گاه و بیگاه به یاد جمع می‌آورد که گریه بر امام حسین(ع) دل خانواده شهید را تسکین می‌دهد.

* پیکر بدون سر و بدون دست بسیجی شهید محمد منتظری دست آویزی برای روضه‌های سوزناک کربلا بود. شهیدی که از سفر کربلا و در آستان آغاز ماه محرم آمده بود و حالا بی‌سر و بی‌دست یادآور رویای صادقه‌ای می‌شد که برای خانواده‌اش تحقق پیدا کرده بود. و خواهرانش مدام می‌گفتند که محمد گفته بود بی دست و بی سر می‌آیم.

* دور تا دور شهید را دوستان، همسنگران و کسانی گرفته‌اند که دستی در مهارت روضه خوانی برای اهل بیت(ع) دارند. این‌ها گِرد پیکر شهید را گرفته‌اند و به نوبت همگی می‌خوانند. شاید به این دلیل که خود شهید هم افتخار مداحی برای اهل بیت(ع) را داشته است. یکی از مداحان جمع میان روضه‌هایش می‌گوید این شعر را خود شهید محمد منتظری سروده و در میان مداحی‌هایش خوانده است و آن را با صدای بلند می‌خواند: "ای سِمَت نوکریت شرف و عزت و فخر همه/ای به تمنای غمت، به لب اهل ولا زمزمه/ذاکر و مداح تو‌ام ای پسر فاطمه(س)

* یکی دیگر از همرزمان شهید به کمک مداح می‌آید و با یادآوری شهید 18 ساله خانواده منتظری، روضه جوان شهید امام حسین(ع)، حضرت علی اکبر(ع) را می‌خواند. و بعد می‌گوید که با ذکر نام امام حسین(ع) دم بگیرید و بر سینه بزنید. در میانه سینه زنی‌هایش هم می‌گوید که ما تابع امر رهبریم. ما مطیع همان رهبری هستیم که دیروز مثل همیشه تودهنی به دشمنان اسلام و رژیم صهیونیستی زد و اسرائیل را نامشروع و حرام زاده خواند.

* روحانی جمع، برادر شهید بعد از اتمام روضه علی اکبر امام حسین(ع) یاد شهدای هشت سال دفاع مقدس را زنده می‌کند و از جمع می‌خواهد که به یاد تشییع شهدا در آن دوران و ذکر آشنای خانواده‌ها در زمان جنگ تکرار کنند: "این گل پر پر از کجا آمده/ از سفر کرببلا آمده..." و سینه زنان بگویند: "این گل پرپر ماست/هدیه به رهبر ماست..."

* مادر گاهی بی تاب می‌شود و تند تند بر سینه‌اش می‌کوبد. پسر اما که لحظه‌ای از کنار پدر و مادر دور نمی‌شود دست‌های مادر را گرفته و آرام در گوشش نجوایی می‌کند و شاید به یادش می‌آورد که عزاداری برای اهل بیت(ع) خواست خود شهدا بوده است. زینب منفردی مادر شهید می‌گوید: یکی دو روز پیش به خوابم آمد و گفت که آمده‌‌ام. بعد از دیدن این خواب بود که به من اطلاع دادند پیکر پسرم بازگشته است. روزی که شهید شد نیز من شهادتش را در خواب دیدم و فهمیدم که در جبهه به شهادت رسیده است.

* خواهر بزرگ شهید، مطهره منتظری گاهی با صدای بلند با برادرش حرف می‌زند و می‌گوید: "محمد! خوب پیکرت را درست و کفن پیچ کرده‌اند. من می‌دانم که تو همین قدر رشید و بلند بوده‌ای." خواهر قاب عکس را از مادر می‌گیرد و داخل تابوت بالای پیکر می‌گذارد. می‌گوید: "این هم به جای سری که الان در بدن ندارد. برادر من به این زیبایی بود." خواهر شهید می‌گوید: "من خواهر بزرگتر محمد بودم. برایش مادری کردم. لحظه به لحظه مثل یک مادر با او بوده و به او رسیدگی می‌کردم."

* علیمحمد منتظری، پدر شهید آرام آرام اشک می‌ریزد و موقر به پیکر پسرش خیره شده که حاج احمد آقا از او می‌خواهد دعای آخر مداحی را او با صدای بلند بخواند. پدر هم با صدای رسا و شفافی دست‌ها را بلند می‌کند و می‌گوید: الهی یا حمید بحق محمد....در انتها هم با صلابت بیشتر دعا می‌کند: "خدایا! ما را آماده عزاداری در ماه محرم کن. خدایا! ما را از زیارت کنندگان شهدا و اقا اباعبدالله(ع) قرار بده. خدایا! رهبرمان را حفظ کن. خدایا! مملکتمان، بسیجمان، ارتشمان و سپاهمان را حفظ کن. خدایا! دشمنان اسلام، آمریکا و اسرائیل را خوار و ذلیل بگردان. خدایا! فرج آقا امام زمان(عج) را برسان..."

* خانواده که کمی با شهیدشان حرف می‌زنند و اشک ریخته و آرام می‌شوند در انتها وقت وداع با پیکر می‌‌خواهند که بقایای پیکر را ببینند. به خواست خانواده کفن را باز می‌کنند. استخوان‌های شهید نمایان می‌شود. خانواده به استخوان‌ها دست می‌کشند و باقیمانده خاک اطراف آن را بر صورت می‌کشند. حجت الاسلام احمد منتظری روضه را از سر می‌گیرد و می‌گوید: "در کربلا، شهدای عاشورا و خانواده امام حسین هم از شدت جراحات و ضربه‌های دشمن چنان از بین رفته بودند که قابل شناسایی نبودند. خانواده‌ها بر بدن بی سر آن‌ها نظاره گر بودند..."

و عاشقانه‌های خانواده شهدا تا ابد نقشی ماندگار در تاریخ این انقلاب شهید پرورند...

شهید محمد منتظری فرزند علی‌محمد یکی از شهدای تازه تفحص شده طی عملیات برون‌مرزی اخیر است که هویتش به‌تازگی شناسایی شده است. شهید والامقام محمد منتظری متولد 1346 تهران است که در سال 1364 و طی عملیات والفجر8 در منطقه فاو به شهادت رسیده است و حالا پیکر مطهر این شهید 18ساله بعد از گذشت 28 سال به میان خانواده خود بازگشته است.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
1397/02/10 12:24
I like the helpful info you provide in your articles. I will bookmark
your blog and check again here regularly. I'm quite certain I
will learn lots of new stuff right here! Good luck for the next!
1396/05/21 00:11
Hi there, just became aware of your blog through Google, and found that it is really informative.

I'm gonna watch out for brussels. I will be grateful if you continue this
in future. Lots of people will be benefited from your
writing. Cheers!
1396/05/6 22:36
Incredible quest there. What happened after? Take care!
1396/05/6 18:17
Write more, thats all I have to say. Literally, it seems as though you relied on the video to make your point.
You obviously know what youre talking about, why throw away your intelligence on just posting videos to your blog when you could be giving us something informative to read?
1396/05/6 07:20
excellent issues altogether, you simply received a new reader.
What may you recommend about your post that you made a few days in the past?
Any positive?
1396/04/31 19:46
I am curious to find out what blog system you happen to be working with?

I'm experiencing some minor security issues with my latest website and I'd like to find something
more risk-free. Do you have any solutions?
1396/04/10 18:15
I was suggested this web site by way of my cousin. I am not sure whether or not this put up is written by means of him as nobody else understand such
special approximately my trouble. You're incredible! Thanks!
1396/03/21 16:31
What's up i am kavin, its my first time to commenting anyplace, when i read this piece of
writing i thought i could also make comment due to this brilliant
piece of writing.
1396/03/21 07:43
Thanks , I have just been looking for info about
this topic for ages and yours is the best I've came upon till now.
However, what about the conclusion? Are you sure concerning the source?
1396/03/2 23:00
Good post. I learn something new and challenging on websites I stumbleupon everyday.
It will always be useful to read through content from other writers and practice a little something from
other web sites.
1396/03/2 21:12
Good way of explaining, and fastidious paragraph to obtain facts
concerning my presentation subject, which i am going to convey in university.
1396/02/29 06:59
Thanks for finally writing about >باشگاه خبری فم بلاگ - در دیداری پس از ۲۸ سال عاشقانه‌های
پدر و مادر شهید منتظری با پیکر جوانی که ذاکر اهل‌بیت(س) بود <Liked it!
1396/02/24 22:23
Wonderful post! We are linking to this particularly great post on our website.
Keep up the great writing.
1396/01/27 17:17
I am extremely impressed with your writing skills as well as
with the layout on your weblog. Is this a paid theme or did
you customize it yourself? Anyway keep up the nice quality writing, it's
rare to see a nice blog like this one today.
1396/01/24 10:03
Greetings! Very helpful advice in this particular post! It's the little changes that produce the biggest changes.
Thanks for sharing!
1396/01/23 12:06
Wow that was strange. I just wrote an incredibly long comment but
after I clicked submit my comment didn't show up.
Grrrr... well I'm not writing all that over again. Anyway, just wanted to say great blog!
1396/01/22 08:20
Excellent items from you, man. I've take note your stuff prior to and you are just too
excellent. I actually like what you have received right here, really
like what you're stating and the best way during which you say it.
You make it entertaining and you still take care of to stay it wise.
I cant wait to learn far more from you. That is really a tremendous web site.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر